Wydrukuj tę stronę

Trasa wyprawy do Szwajcarii

Autor  | 02-październik-2006 | Odsłony 1909
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Trasa wyprawy do Szwajcarii była nam dość dobrze znana z poprzednich wyjazdów, dlatego też tym razem poprowadziliśmy ją w ten sposób, by zobaczyć miejsca, które wcześniej ominęliśmy lub z braku czasu nie udało nam się ich lepiej poznać.

Wystartowaliśmy, jak zwykle z Kłodzka, kierując się na przejście graniczne w Kudowie-Zdrój. Dalej, niespiesznie, przez Czechy: Pardubice, Czeskie Budziejowice i Czeski Krumlow by skorzystać z ostatnich w tym sezonie promowych przepraw przez jezioro Lipno.

Dalej mijając austriackie miasteczka dotarliśmy do linii Dunaju i trasą biegnącą wzdłuż linii brzegowej, dojechaliśmy do Passau. Następnie, jadąc mniej uczęszczanymi drogami, odbiliśmy w kierunku Salzburga i kolejne miejscowości takie jak Sankt Johann in Tirol i Wörgl dotarliśmy do  Innsbrucku. Jadąc dalej na zachód, w kierunku granicy ze Szwajcarią, w miejscowości Pains skierowaliśmy się na przełęcz Bielerhöhe, o wysokości 2037 m n.p.m. Zjazd z przełęczy urozmaicił nam silny i porywisty wiatr. Kolejną atrakcją na trasie było Księstwo Liechtensteinu.

Ostatniego dnia pozostało nam jeszcze tylko pokonanie pozostałego odcinka - najpierw trasą wzdłuż jeziora Walensee, a następnie północnym brzegiem Jeziora Zuryskiego zakończyliśmy wyjazd w samym Zurychu.

szwajcaria 02

Cezar

Hej! Jestem założycielem i współtwórcą serwisu, który właśnie przeglądasz. Być może nie wszystko na tej stronie działa tak jak byś tego oczekiwał, ale wynika to z prostego faktu, że serwis jest w permanentnej fazie rozbudowy. Ciągle coś jest udoskonalne i przebudowywane, tak by było bardziej funkcjonalne i przydatne.

Jeśli chciałbyś lub chciałabyś pomóc nam w tworzeniu tej strony, to zapraszam serdecznie - przyda się nam wsparcie. Możesz skorzystać też formularza kontaktu i podesłać nam swoje uwagi o serwisie CYKLOiD. Każda opinia jest dla mnie cenna.

„Lepiej nie zaczynać, niż zacząwszy nie dokończyć”
Konfucjusz

Strona: cykloid.pl

Najnowsze od Cezar

Artykuły powiązane