Wydrukuj tę stronę

Andanza Honker :: start wyprawy

Autor  | 01-sierpień-2010 | Odsłony 1590
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
andanza_logo150

1 sierpnia, w niedzielny poranek wystartowała wyprawa rowerowa łódzki Harcerzy do Barcelony - Andanza de Honker.  Zgodnie z planem około 8-mej rano grupa 13 harcerzy-rowerzystów ubrana w żółto-czerwonych barwach pojawiła się na placu Wolności w Łodzi - oficjalnym  miejscu startu wyprawy. Po udzieleniu wywiadów dla lokalnych mediów, pożegnaniach z bliskimi, znajomymi oraz  przyjaciółmi ruszyli ulicą Piotrkowsą w kierunku Pabianic. Na trasie nie zabrakło również kibiców wyprawy, niektórzy towarzyszli Harcerzom aż do Złoczewa - miejsca pierwszego postoju.

"

Pomysł na wyprawę rowerową do Barcelony zrodził  się w głowach harcerzy podczas zeszłorocznego obozu harcerskiego, kiedy to postanowili zaplanować swoje przyszłe wakacje. Kryterium, które sobie postawili to miało być COŚ, czyli:

Wyprawę, która spełni nasze marzenia, pozwoli nam sprawdzić nasze możliwości i dokonać czegoś trudnego. Chcieliśmy podjąć się jakiegoś wyzwania. Pomysłów było kilka - wyprawa w góry, wyjazd na Bliski Wschód, żagle...w końcu stanęło na wyprawie rowerowej. Ale nie takiej zwykłej wyprawie - jej celem stała się Barcelona. Słynne hiszpańskie miasto oddalone od naszej rodzinnej Łodzi o blisko 3 000 km...

Podczas klikumiesięcznych przygotowań do wyprawy Harcerze uczestniczyli miedzy innymi w:

  • Warsztatach rozwoju osobistego
  • Kursie pierwszej pomocy
  • Warsztatach z przepisów ruchu drogowego
  • Nauce serwisowania roweru
  • Treningach rowerowych i kondycyjnych

Chcesz poczuć, że jedziesz z Harcerzami? Pomóc im w przejechaniu kolejnego kilometra? Dzięki akcji Kup nam Kilometr, możesz wspomóc wyprawę Andaza de Honker. Zasada jest prosta 1km = 1zł. Wiecej szczegółów oraz regulamin akcji Kup na kilometr na stronie wyprawy: http://www.honker-andanza.zhr.pl/.

"
Agata

Jestem współautorką serwisu CYKLOiD.pl. Zachęcam do aktywnego korzystania z pełnej funkcjonalności portalu.

Możesz tu publikować wszelkie materiały związane z podróżowaniem, poszukać chętnych na wspólny wyjazd czy też korzystając z materiałów opublikowanych w dziale Poradnik przygotować swoją wyprawę.

Strona: cykloid.pl

Najnowsze od Agata

Artykuły powiązane