Wydrukuj tę stronę

Dakar Solo Ride 2009 - blog z trasy

Autor  | 14-wrzesień-2009 | Odsłony 2402
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

dakaride atlas1Dakar Solo Ride to samotna podróż rowerem Artura Lorenca z Polski do Dakaru. Artur przejechał już 5000 km swoje trasy w ciągu 49 dni podróży. Pierwszy etap podróży prowadzący przez Alpy wraz z serią przełęczy powyżej 2000m npm. do pokonania jest już zbiorem emocji i niezapomnianych wrażeń. Kolejne pasmo gór - Pireneje, upalny sierpień w Hiszpanii oraz wjazd na Pico del Velta już za nim.

maroko"43 kilometry podjazdu na wysokość 3400 m, ponad 2500 m przewyższenia i 7 godzin wspinaczki. Tak w skrócie można by podsumować dzisiejszy dzień. Liczby jednak nie oddaja emocji i tego wszystkiego co przez ten czas dzieje sie w środku, w głowie. Nie boję się tego slowa i właściwie nie znajduję lepszego - "magia"." - czytaj więcej na blogu http://dakarsoloride.blogspot.com

Aktualnie Artur Lorenc jest w Maroku i przemierza najwyższe góry Afryki - Atlas Wysoki:

"Na samym poczatku Atlas łagodnie się ze mna obchodzi. "Nie drapie, nie gryzie" jak to często bywało, nie jest bestią, która chce mnie od razu pożreć. Droga leniwie pełznie szeroką doliną czasami tylko podrygując żebym nie zasnał. Krajobraz wcale nie jest jednak monotonny i prezentuje swoje wdzięki z całą otwartością jakbym wszystko miał zobaczyć jednego dnia. Spokojnie. Jeszcz jakiś czas tu zabawię więc dawkujmy emocje. Po co ten pośpiech. Formy, ksztalty i barwy wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Może taki właśnie jest Atlas? Zbyt wiele ma do zaoferowania żeby czekać..."

Więcej wieści z podróży można przeczytać na blogu Artura http://dakarsoloride.blogspot.com

Agata

Jestem współautorką serwisu CYKLOiD.pl. Zachęcam do aktywnego korzystania z pełnej funkcjonalności portalu.

Możesz tu publikować wszelkie materiały związane z podróżowaniem, poszukać chętnych na wspólny wyjazd czy też korzystając z materiałów opublikowanych w dziale Poradnik przygotować swoją wyprawę.

Strona: cykloid.pl

Najnowsze od Agata

Artykuły powiązane